Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
„XVI Weekend z Frankensteinem” z GRUBSONEM, ACID DRINKERS i RAYEM WILSONEM! – to były emocje…

4 września 2014

„Weekend z Frankensteinem” po raz szesnasty wpisał się w historię ząbkowickich wydarzeń kulturalnych przyciągając dużą publiczność. Popularnością cieszyły się koncerty gwiazd, a także przygotowane dla zwiedzających atrakcje, m. in. Kino Grozy na plantach zamkowych, Parada Potworów, Nawiedzony Dom, darmowe lody pod Krzywą Wieżą, bieg na 10 km.

Przez 3 dni Ząbkowice Śląskie świętowały Weekend z Frankensteinem. Na zamkowej scenie wystąpili m. in. Grubson, Ray Wilson, Acid Drinkers, Oddział Zamknięty. Mieszkańcy i goście uczestniczyli w pokazach rzemiosła katowskiego, w pokazach sztuki carvingu, warsztatach karykatury, najmłodsi mogli samodzielnie przygotować lodowe słodkości z Frankenstein Eiscafe.

Miłośnicy sportowych wyczynów uczestniczyli w biegu na 10 km - „ Ząbkowicka Dycha” liczyła blisko 300 uczestników z całej Polski i dostarczyła wielu emocji.  Podziw budziły akrobacje na rowerze Piotra Bielaka. W sobotę podczas Parady Potworów odbył się konkurs na najstraszniejsze przebranie – atrakcyjne nagrody rzeczowe powędrowały do rąk najbardziej odważnych i kreatywnych – gratulujemy!

Podczas 3-dniowej imprezy odwiedziły nas także delegacje z miast partnerskich – Sławna, Cervenego Kostelca, Uchte i Wiesloch. Goście uczestniczyli w wydarzeniach przygotowanych w ramach XVI Weekendu z Frankensteinem.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz gościom za udział w przygotowanych wydarzeniach i wspólnie spędzony czas. Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w Ząbkowicach Śląskich – 20 września odbędą się Targi Produktu Regionalnego i Rękodzieła Artystycznego (ząbkowicki rynek) oraz 4 października na I Ząbkowickie Targi Rolno-Spożywcze (Hala Słoneczna). Nie może Was zabraknąć!

 

 

 


Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl