Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
"Ząbkowice miastem smaku"

2010-11-12

10.11.2010 r. w GALERII TWIERDZA KŁODZKO w Kłodzku (17.00-19.00) promowaliśmy nasze Ząbkowice Śląskie pod hasłem „Ząbkowice miastem smaku”. Poprzez:

Promocję kalendarza Ząbkowic Śląskich na 2011 rok – autorstwa fotografa Mony Saad.

Mona Saad opowiedziała mieszkańcom Ziemi Kłodzkiej o pomyśle na kalendarz oraz przedstawiła Ząbkowiczanki, które wzięły udział w sesji zdjęciowej do kalendarza:    
Ania Głowacka (styczeń)
Karolina Mirek (luty i maj)
Agnieszka Misiewicz (marzec)
Sara Wiktorowska (kwiecień)
Kasia Pluta (czerwiec)
Iza Balicka (lipiec)
Klaudia Pokryszka (sierpień)
Iga Jęczmienna (wrzesień)
Ania Fułek (pażdziernik)
Laura Słowiak (listopad)
Monika Galik (grudzień)

Ząbkowickie modelki świetnie się zaprezentowały. Klienci Galerii Twierdzy Kłodzkiej (w tym wielu Ząbkowiczan) skosztowali wyśmienitych Ząbkowickich ciasteczek – wypieczonych przez pracownika urzędu Panią Lidię Kryżar.

Następnie odbył się występ utalentowanej skrzypaczki oraz utalentowanego akordeonisty Sary Wiktorowskiej i Konrada Kratiuka, którzy wykonali utwory:
Besa Me Mucho autor: C.Velazguez
Adios Nonino autor: Astor Piazzolla
Libertango autor: Astor Piazzolla

Odbył się również występ wokalny Magdaleny Wąż, która pięknie wyśpiewała utwory:
ZDUMIENIE – PIOTRA RUBIKA
NIEWIDZIALNA DŁOŃ – NATALII KUKULSKIEJ
MURY – JACKA KACZMARSKIEGO

Ponadto zespół „Szalejowianki” z Szalejowa Dolnego wyśpiewały dedykowane Ziemi Ząbkowickiej utwory:
WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO   
JOŻIN Z BAŻIN – JÓZEF Z BAGIEN
oraz wybrane utwory BONEY M w polskiej wersji.

Odbyła się również premiera utworu wykonanego na rzecz Galerii Twierdza Kłodzka w wykonaniu Szalejowianek z Szalejowa Dolnego.

Pani Elżbieta Żytyńska
- Szefowa marketingu Galerii Twierdza Kłodzka, która w tym dniu pełniła rolę konferansjera przypomniała również o idei spotkań czwartkowych pod zegarem oraz zaprezentowała inicjatorów spotkania – Panią Iwonę Aibin – Sekretarza Gminy oraz Dorotę Wronę – Kustosz Izby Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich. 

Impreza była bardzo udana. Spotkanie zostało odebrane pozytywnie przez mieszkańców Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej. Zarówno modelki jak i pracownicy Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich uwijali się w pocie czoła, aby nadążyć z rozdawaniem kalendarza, folderów promujących nasze miasto oraz smacznej atrakcji jakim były „Ząbkowickie ciasteczka”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ciastka w kształcie Krzywej Wieży, wypieczone przez Panią Lidię Kryżar. W powietrzu unosił się ich piękny korzenno-imbirowy aromat.

Nasze spotkanie zainicjowało cykl spotkań promocyjnych innych ościennych powiatów w Galerii Twierdza Kłodzko. O czym poinformowała wszystkich uczestników imprezy Pani Elżbieta Sobolewska – Dyrektor Galerii Twierdza Kłodzko.

Galeria

Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl