Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Podwieczorek pod Zegarem

2010-11-08

14.10.2010 r. w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej 1 w Ząbkowicach Śląskich odbyło się pierwsze czwartkowe spotkanie – Podwieczorek pod Zegarem. W ramach którego uczestnicy wysłuchali:
1) wykładu pt.: „Ku początkom miasta – znane i mniej znane odkrycia” - archeologa Piotra Stojanowicza
2)  występu Sary Wiktorowskiej (skrzypce) i Konrada Kratiuka (akordeon), którzy zagrali utwory:
Besa Me Mucho autor: C.Velazguez
Adios Nonino autor: Astor Piazzolla
Libertango autor: Astor Piazzolla
oraz odbyła się oficjalna prezentacja kalendarza Ząbkowic Śląskich na 2011 rok, którego twórcą jest Mona Saad - fotograf. Mona opowiedziała o tym skąd pomysł na realizację przedsięwzięcia i zaprezentowała modelki, które brały udział w sesji zdjęciowej. Nadmieniamy, że są to nasze Ząbkowiczanki na tle sztandarowych ząbkowickich zabytków.


Ponadto wystąpiły dla przybyłych gości:
Justyna Dzięgielewska – wokalistka z Kamieńca Ząbkowickiego, Ala Zielonka i Patrycja Grzelaczyk – wokalistki z Ziębic. Ich występy były dedykowane mieszkańcom Ząbkowic Śląskich przez Burmistrza Ziębic – Antoniego Herbowskiego oraz Wójta Kamieńca Ząbkowickiego – Marcina Czerńca.


Informujemy że spotkania czwartkowe pod zegarem odbywać się będą w każdy drugi czwartek miesiąca. Zapraszamy więc mieszkańców  Ząbkowic Śląskich do udziału.

Spotkanie poprowadziła Marta Syposz – pracownik Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Patronat honorowy objął Burmistrz Ząbkowic Śląskich Pan Krzysztof Kotowicz.

Spotkanie zostało odebrane pozytywnie przez mieszkańców Ząbkowic Śląskich oraz gości zaproszonych m.in. Burmistrza Żarowa Lillę Gruntkowską. Pomysłodawcami i organizatorami spotkań czwartkowych pod zegarem są:
Iwona Aibin – Sekretarz Gminy Ząbkowice Śląskie    
Dorota Wrona – Kustosz w Izbie Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich.

Jak twierdzą pomysł zrodził się w ich głowach latem tego roku. Celem tego przedsięwzięcia jest ocalić od zapomnienia piękne karty historii Ząbkowic Śląskich, a przy tym spotkać się z kulturą, nauką i sztuką. Wzorem czwartkowych obiadów u Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.Pomysł adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców Ząbkowic Śląskich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, w którym mieszkają, które kochają i z którym się utożsamiają.

W imieniu organizatorów spotkania dziękujemy niżej wymienionym pracownikom Urzędu Miejskiego oraz Izby Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich za ciężką pracę, jaką włożyli na rzecz realizacji wskazanego wyżej przedsięwzięcia:
1)    Pani Edycie Balickiej,
2)    Pani Elżbiecie Junik,
3)    Pani Natalii Junik,
4)    Pani Dorocie Woźniak,
5)    Pani Eli Ozga,
6)    Pani Ani Babło,
7)    Panu Grzegorzowi Trzeciak,
8)    Panu Piotrowi Ankowskiemu,

oraz pozostałym pracownikom zaangażowanym pośrednio w organizację spotkania.

Serdeczne podziękowania składamy przede wszystkim Pani Iwonie Aibin oraz Dorocie Wronie za piękny pomysł i profesjonalne przygotowanie spotkania. Dziękujemy także Pani Alicji Żebrowskiej właścicielowi Kwiaciarni „Azalia” w Ząbkowicach Śląskich za dostarczenie kwiatów doniczkowych celem upiększenia miejsca spotkania.

Podziękowania dla pracowników ZOK - u za wsparcie techniczne
- Pani Marii Kodym,
- Pana Pawła Mazura,
- Joanny Kozieł
wraz z Panią Dyrektor Justyną Kaczorowską.

Oprawa fotograficzna –  Natalia Junik.

Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl