Krzywa Wieża

Rynek


Zamek

Ruiny zamku
Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Nocne zwiedzanie zamku ze świecami podczas ząbkowickiej Nocy Muzeów.

05.05.2016.

Zapraszamy na kolejną już wędrówkę szlakiem ząbkowickiej historii z okazji Nocy Muzeów, która odbędzie się 13 maja br. Tym razem hasłem przewodnim zwiedzania miasta z fabułą będzie 1050. rocznica Chrztu Polski. Jaki wpływ miały burzliwe dzieje chrześcijaństwa na losy miasta? Tego można będzie dowiedzieć się podczas wieczornego spaceru ulicami Ząbkowic Śląskich – szlakiem ząbkowickich atrakcji turystycznych. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00 na dziedzińcu ząbkowickiego zamku.

 Trasa naszej tegorocznej wędrówki prowadzić będzie do kościołów: św. Anny, sióstr Klarysek oraz św. Jadwigi. Po drodze spotkamy różne postacie związane z historią Ząbkowic Śląskich, które opowiedzą nam o rozłamach, jakie nastąpiły w chrześcijaństwie, najazdach husyckich, które spustoszyły miasto oraz największej tragedii Europy, jaką była wojna 30-letnia.

Zwiedzanie miasta zakończy się w ruinach ząbkowickiego zamku gdzie czekać będą kolejne atrakcje - nocne zwiedzanie zamku ze świecami oraz obserwacje wiosennego nieba z dachu bastei. W razie niepogody planowany jest wykład na temat astronomii. Serdecznie zapraszamy!

 

Szukaj:

Krzywa Wieża, Izba Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, Ruiny zamku

 

można zwiedzać

 

od 15 kwietnia do 30 września codziennie
w godzinach 09-19


od 1 października do 14 kwietnia: codziennie
w godzinach 09-17

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.