Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
II Rajd przedszkolaków w Ząbkowicach Śląskich

20.03.2015

 

Ponad pół tysiąca dzieci z przedszkoli powiatu ząbkowickiego uczestniczyło w II Rajdzie Przedszkolaków.  Po raz kolejny najmłodsze dzieci miały okazję zwiedzić ciekawe zabytki naszego miasta a także wysłuchać wielu legend związanych z najważniejszymi miejscami  w Ząbkowicach, w tym legendy O diable, który wykrzywił Krzywą Wieżę oraz O Rycerzu rabusiu Kauffungu.

Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej. Obsługę przewodnicką zapewnili pracownicy Izby Pamiątek Regionalnych a także wolontariusze z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich. Każda z siedmiu grup przedszkolaków miała przydzielonego jednego przewodnika i wolontariusza, którzy poprowadzili najmłodszych ulicami miasta.  

W Izbie Pamiątek Regionalnych maluchy wyklejały z puzzli postać sympatycznego Frankensteina. Na chętnych czekało także wejście na szczyt Krzywej Wieży. Punktem kulminacyjnym Rajdu były ruiny ząbkowickiego zamku. W odbudowanej zamkowej bastei dzieci brały udział w konkursach z nagrodami. Po zwiedzaniu Wieży Bramnej na każdego uczestnika czekała gorąca kiełbaska z grilla.

 

 


Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl