Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Lekcje muzealne w Izbie Pamiątek Regionalnych.

Od 1 kwietnia Izba Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich zaprasza uczniów i nauczycieli na lekcje muzealne. Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii i dziedzictwa kulturowego naszego miasta oraz regionu. Formy lekcji są atrakcyjne i dostosowane do odpowiednich grup wiekowych.

Dla przedszkolaków i uczniów klas I – III szkół podstawowych przygotowane zostało spotkanie pod hasłem „W kuchni babuni”. Dzieci poznają stroje ludowe z terenu Dolnego Śląska, dowiedzą się jakimi przedmiotami codziennego użytku posługiwały się ich babcie i prababcie, jak wyglądało wnętrze domu na początku XX wieku, do czego służył kołowrotek, jak wyglądały codzienne prace domowe. Będą miały również okazję zagrać w gry w które grali ich rodzice, obejrzeć czarno - białą bajkę z projektora i posłuchać piosenek dla dzieci z płyty analogowej.

Uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów zapraszamy na questing pod nazwą „Życie w dawnym mieście”, podczas którego dowiedzą się jaką rolę w średniowiecznym mieście odgrywały cechy, kim byli rycerze oraz jak wyglądała edukacja w średniowiecznej szkole.

Lekcje muzealne dla uczniów ze szkół gminy Ząbkowice Śląskie będą prowadzone bezpłatnie. Dla uczniów szkół spoza gminy Ząbkowice odpłatność wynosi 2 złote od osoby (cena ulgowego biletu do Izby Pamiątek Regionalnych).

Zajęcia odbywają się w godzinach otwarcia Izby Pamiątek Regionalnych (po uprzednim zgłoszeniu możliwe jest przeprowadzenie lekcji muzealnej już od godziny 8.00. Zapraszamy.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Izby Pamiątek Regionalnych tel. /74/ 815 20 43,
e-mail: krzywa.wieza@zabkowiceslaskie.pl lub listownie: Izba Pamiątek Regionalnych im. Józefa Glabiszewskiego ul. Krzywa 1, 57-200 Ząbkowice Śląskie.

 

Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl