Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
31.08.2014 – DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE – zapraszamy do Ząbkowic Śląskich!

27 sierpnia 2014

Powiatowo-gminne uroczystości dożynkowe już w tym tygodniu – szykuje się moc atrakcji i zabawa do białego rana. W tym roku dożynki odbędą się na stadionie miejskim. Wystąpi m.in. zespół TRUBADURZY. Na dożynki serdecznie zapraszają organizatorzy: Starosta Ząbkowicki, Burmistrz Ząbkowic Śląskich i Sołtys ul. Kamienieckiej.

Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych, mszy świętej na świeżym powietrzu i wystąpień okolicznościowych przewidziane są liczne konkursy dla publiczności z nagrodami, atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz koncerty zespołów Kół Gospodyń Wiejskich.

Sołtysi będą mogli zmierzyć swoje siły w Turnieju Sołtysów, zaś każde z sołectw zaprezentować swój wieniec dożynkowy. Spośród prezentowanych wieńców zostanie wybrany ten jeden zwycięski, który pojedzie na dożynki wojewódzkie.

Wieczorem wystąpi zespół „Sami swoi”, po którym zagra gwiazda wieczoru „Trubadurzy”  - obok Tercetu Egzotycznego najstarszy działający do dziś polski zespół muzyczny wokalno-instrumentalny. 

Zespół zadebiutował w roku 1965 występem na festiwalu w Opolu, gdzie Zespół założyli w 1963 roku Krzysztof Krawczyk wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim. Po 40 latach Trubadurzy mogą pochwalić się ogromnym dorobkiem. Nagrali kilkanaście płyt, z których kilka zdobyło status „złotych” i „platynowych”. Zagrali kilka tysięcy koncertów w kraju i na świecie, od Władywostoku po Seattle i od Sztokholmu po Sydney. Na czterdziestolecie działalności scenicznej prezydent RP odznaczył członków zespołu Złotym Krzyżem Zasługi.

Po całodziennych emocjach czas na relaks, rozrywkę i szaleństwo w zabawie tanecznej z zespołem „Tayfuny”.

Zapraszamy serdecznie! Szczegóły na plakacie.

Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl