Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
DNI OTWARTE ZAMKU – 27-28 grudnia – zapraszamy!

24.12.2013.

Z okazji zakończenia II etapu renowacji ząbkowickiego zamku zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do odwiedzenia zabytku. W ramach dni otwartych 27 i 28 grudnia będzie można zwiedzać zamek w asyście przewodnika od godz. 10.00 do 15.00 (wejście o każdej pełnej godzinie) oraz obejrzeć prezentacji multimedialnej wyświetlanej w jednej z komnat. Serdecznie zapraszamy wszystkich – świąteczna przerwa to doskonały moment na odwiedzenia zamku zarówno dla mieszkańców jak i wszystkich, którzy przyjechali tu by wspólnie z rodziną świętować Boże Narodzenie. Wstęp wolny!

„Zapraszam na zwiedzanie zamku, chcemy pokazać mieszkańcom i gościom to, co udało się zrealizować przez dwa lata i na co zostały wydatkowane pieniądze. Gorąco zachęcam i cieszę się, że właśnie już teraz, w okresie świąteczno – noworocznym możemy udostępnić ten obiekt. Do zobaczenia na zamku” – zachęca burmistrz Marcin Orzeszek.

Podczas zwiedzania każdy będzie mógł poczęstować się gorącą kawą lub herbatą. Wycieczka z przewodnikiem to okazja do obejrzenia efektów rozpoczętego w lipcu br. II etapu prac remontowych obejmujących zabezpieczenie korony murów skrzydła wschodniego i południowego oraz zabezpieczenie południowo- wschodniej bastei. W roku 2014 rozpocznie się kolejny - III etap polegający na pracach zabezpieczających korony murów skrzydła zachodniego i północnego oraz prace konserwatorsko-zabezpieczające murów zamku.

W jednej z komnat wyświetlana będzie projekcja dotycząca historii zamku i jego dziejów – prelekcję poprowadzi Jerzy Organiściak.


Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl