Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Ząbkowice Śląskie w TVP Wrocław „Zrób to ze smakiem” – obejrzyj audycję!

10.12.2013.

Tematem sobotniej audycji telewizyjnej „Zrób to ze smakiem”, emitowanej cyklicznie na antenie TVP Wrocław co drugą sobotę, była tradycyjna kuchnia lokalnych producentów z terenu ziemi ząbkowickiej. Ponadto w programie ukazane zostały nasze sztandarowe zabytki: ząbkowicki ratusz, Krzywa Wieża, Laboratorium Frankensteina, sala grabarzy i pokój pisarki Mary Shelley mieszczące się w Izbie Pamiątek Regionalnych a także ruiny zamku. Przedstawiono także ciekawostki związane z historią miasta.

Program „Zrób to ze smakiem” to audycja o charakterze poradnika kulinarnego - promuje kuchnię dolnośląską, regionalne wyroby, żywność wyrabianą w tradycyjny sposób. W minioną sobotę odbyła się premiera z Ząbkowicami w roli głównej – w programie wystąpili lokalni wytwórcy regionalnych wyrobów oraz ukazana została historia miasta.

Wśród ekologicznych, tradycyjnych przysmaków znalazło się warzywo topinambur uprawianie w gospodarstwie „Wagnerówka”, nalewka z kwiatów bzu wytwarzana przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieroszowie oraz konfitura z czerwonej papryki, przygotowywana przez Czesławę Potemkin z gospodarstwa „Trzy Koguty”.

Zachęcamy do obejrzenia programu – audycja dostępna jest na stronie TVP Wrocław:

 http://www.tvp.pl/wroclaw/inne/zrob-to-ze-smakiem/wideo/07122013/13253432

Szukaj:

Zapraszamy na nową stronę

www.zckit.pl