Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Ponad 7 tys. turystów zwiedziło Krzywą Wieżę w pierwszym półroczu bieżącego roku

Liczba turystów zwiedzających ząbkowicką Krzywą Wieżę w pierwszym półroczu 2013r. wzrosła o ponad 100 % w stosunku do pierwszego półrocza w roku 2012.

Jak wynika z prowadzonych statystyk ze sprzedaży biletów w pierwszym półroczu tego roku nasz sztandarowy zabytek zwiedziło 7033 turystów.

Dla porównania w pierwszych półroczach lat ubiegłych liczba turystów zwiedzających Krzywą Wieżę przedstawiała się następująco:

I – VI  2010r.: 2522

I – VI  2011r.: 3415

I – VI  2012r.: 3460

I – VI  2013r.: 7033

Kampania promocyjna Ząbkowic Śląskich, naszych zabytków, a w szczególności Krzywej Wieży przynosi wymierne efekty. Wpływ na to z pewnością miała kampania telewizyjna, w której Krzywa Wieża była jedną z kilku atrakcji turystycznych promujących Dolny Śląsk. Do tak znacznego wzrostu zainteresowania Ząbkowicami Śląskimi przyczyniła się również kampania internetowa, bilbordowa oraz prasowa. Ząbkowice Śląskie stają się coraz atrakcyjniejszą gminą w naszym regionie. Sądzę, że fakt ten wykorzystają również nasi lokalni przedsiębiorcy nie tylko Ci już działający, ale również tacy, którzy mają zamiar rozpocząć działalność np. w branży około turystycznej – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Szukaj:

Krzywą Wieżę,

Izbę Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, ruiny zamku

 

można zwiedzać

codziennie od 9.30 do 17.30 (od 1 kwietnia 2019)

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

 

Escape Room - komnata tajemnic
- jest nieczynny do odwołania