Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Ząbkowicka Noc Muzeów 2013 – zapraszamy do obejrzenia relacji video!

Święto poświęcone zabytkom w Ząbkowicach Śląskich odbyło się 3 maja - w ramach wydarzenia można było zwiedzać Krzywą Wieżę oraz Laboratorium Dr. Frankensteina do późnych godzin nocnych oraz uczestniczyć w średniowiecznych inscenizacjach przygotowanych przez Bractwo Rycerskie Chorągwi Księstwa Ziębickiego.

Ząbkowicka Noc Muzeów 2013 – zapraszamy do obejrzenia relacji video!

Ząbkowicka Noc Muzeów rozpoczęła się koncertem akustycznym pod sklepieniami wieży bramnej zamku – wystąpił duet w składzie: Wojciech Bałwako i Błażej Sobala. Po koncercie publiczność udała się w kierunku Izby Pamiątek Regionalnych, podążając śladami Bractwa Rycerskiego Chorągwi Księstwa Ziębickiego – grupa odegrała inscenizacje przedstawiające napad rycerzy rabusiów na karawanę kupiecką i pojmanie legendarnego Kauffunga – dawnego właściciela dworu będącego dzisiejszą Izbą Pamiątek Regionalnych. Całość, utrzymana w średniowiecznym klimacie, była nawiązaniem do ząbkowickiej historii i legend.

Sceny z życia Kauffunga wprowadziły odwiedzających ząbkowickie zabytki w nastrój refleksji o historii – w Izbie Pamiątek Regionalnych i Laboratorium Dr. Frankensteina uczestnicy nocnego zwiedzania mogli posłuchać dalszych ciekawostek i legend związanych z postaciami dawnego miasta Frankenstein.

Wszyscy, którzy weszli tego wieczoru na Krzywą Wieżę mieli okazję rozgrzać się gorącą kawą lub herbatą, którą serwowano na szczycie. Zapraszamy do obejrzenia relacji video z wydarzenia:

Szukaj:

Krzywą Wieżę,

Izbę Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, ruiny zamku

 

można zwiedzać

codziennie od 9.30 do 17.30 (od 1 kwietnia 2019)

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

 

Escape Room - komnata tajemnic
- jest nieczynny do odwołania