Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Krzywa Wieża w ogólnopolskiej telewizji – „Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy”

W środę 19 grudnia we Wrocławiu odbyła się konferencja, podczas której oficjalnie wyemitowano nowy spot promujący Dolny Śląsk. Jedną z lokalizacji promowanych w spocie są Ząbkowice Śląskie i Krzywa Wieża - w roku 2013 odbędzie się ok. 13 tys. emisji. Film będzie wyświetlany m.in. w kanałach grupy TVN, TVP1, TVP2, grupy Polsat, Eurosportu (w 46 krajach Europy), National Geographic i Discovery Channel.

Nowa część kampanii zatytułowana „Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy” składa się z dwóch filmów, które promują 9 lokalizacji naszego województwa. Krzywa Wieża pokazana została w ujęciach kręconych nocą – z udziałem młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie.

Oficjalna emisja miała dziś miejsce także w Ząbkowicach Śląskich, gdzie o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem Burmistrza Marcina Orzeszka oraz młodych aktorów - ząbkowiczan, którzy brali udział w nagraniu. Po wspólnym obejrzeniu spotu przyszedł czas na dyskusję i oceny. Jest to istotny element promocji Ząbkowic Śląskich i naszego najważniejszego zabytku.

"Cieszę się, że udało się przekonać Zarząd Województwa do umieszczenia w spocie promującym Dolny Śląsk naszej Krzywej Wieży -  pierwszej w Polsce i drugiej w Europie.Efektem pierwszej części kampanii było zwiększenie ruchu turystycznego w miejscach, które pokazano w filmie. Jestem przekonany, że nowa kampania, w której uczestniczymy,
o jeszcze większym zasięgu, przyniesie oczekiwane efekty pod względem rozwoju i promocji Gminy Ząbkowice Śląskie. Składam serdeczne podziękowania na ręce Pana Marszałka Rafała Jurkowlańca,  dla całego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, za umieszczenie Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich wśród dziewięciu atrakcji turystycznych promujących cały Dolny Śląsk." - mówił Burmistrz Marcin Orzeszek podczas spotkania.

Pierwszy pokaz spotu z Krzywą Wieżą na „małym ekranie” już w Wigilię, a od 8 do 12 stycznia 2013 roku będą one wyświetlane podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle i Zakopanem.

Zapraszamy do obejrzenia spotu:

Szukaj:

Krzywą Wieżę,

Izbę Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, ruiny zamku

 

można zwiedzać

codziennie od 9.30 do 17.30 (od 1 kwietnia 2019)

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

 

Escape Room - komnata tajemnic
- jest nieczynny do odwołania