Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia – zapraszamy na rynek! [20.11.2012]

Już za niespełna miesiąc – 15 grudnia 2012 r., w godz. 11.00 – 16.00 na ząbkowickim rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Burmistrz Marcin Orzeszek serdecznie zaprasza na wspólne spotkanie oraz darmową degustację potraw wigilijnych. Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza Gminy Ząbkowice Śląskie.

Grudniowe wspólne świętowanie rozpoczniemy od Wigilii na Rynku , podczas której Panie z Kół Gospodyń Wiejskich częstować będą wszystkich tradycyjnymi polskimi potrawami wigilijnymi – barszczem z pierogami i grochem z kapustą. Dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli rozgrzeją atmosferę artystycznymi występami świątecznymi. W programie nie zabraknie koncertów lokalnych chórów i zespołów.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy, konkursy oraz „Mikołajkowa Parada” – występ bajkowych postaci, które zaangażują w zabawę nawet tych największych ponuraków. Podczas jarmarku odbędzie się recital Anny Sibińskiej pod nazwą piosenki „Królowej Śniegu”. Klub Miłośników Astronomii  zaprasza wszystkich mieszkańców już 14 grudnia o godz. 21.00 na Stadion Miejski na „Poszukiwanie Gwiazdy Betlejemskiej”.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, świąteczne ozdoby i dekoracje i inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości i mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie wspólnie z całymi rodzinami!


Szukaj:

Krzywą Wieżę,

Izbę Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, ruiny zamku

 

można zwiedzać

codziennie od 9.30 do 17.30 (od 1 kwietnia 2019)

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

 

Escape Room - komnata tajemnic
- jest nieczynny do odwołania