Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Prezydent RP Bronisław Komorowski z wizytą w Ząbkowicach Śląskich [10.10.2012]

Na zaproszenie Burmistrza Marcina Orzeszka 8 października 2012 r. z historyczną wizytą do Ząbkowic Śląskich przybył Prezydent RP Bronisław Komorowski, gdzie spotkał się z bardzo życzliwym i aktywnym przyjęciem ze strony mieszkańców. Prezydent oglądał ząbkowicki rynek oraz Krzywą Wieżę.

Prezydent pojawił się na ząbkowickim rynku serdecznie witając się z ludźmi. Miłym akcentem okazały się programy artystyczne przygotowane przez przedszkolaki z ząbkowickich placówek oraz przez mieszkańców.

Po przejściu przez rynek, obok tłumnie witających obywateli Prezydent  dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy pod ząbkowickim Ratuszem, upamiętniającej 725-lecie Ząbkowic Śląskich. Spotkanie z miejscową społecznością zakończyło się symbolicznym przejściem w stronę Krzywej Wieży, która wywarła na naszym zacnym, niecodziennym gościu niemałe wrażenie – jak rzekł podczas późniejszego przemówienia: „ (…) I my także mamy naszą europejską Krzywą Wieżę i jesteśmy w czołówce państw europejskich”.

 W swojej wypowiedzi Prezydent odniósł się także do miasta Frankensteina, pozytywnie określając nas słowami: „Chciałem powiedzieć, że ten Frankenstein wcale nie jest straszny, bo polska umiejętność adaptowania się do rzeczywistości była widoczna.”

 To historyczne i niezwykłe wydarzenie dla nas wszystkich. Zapraszamy do odwiedzenia poniżej zamieszczonych linków zawierających materiał video oraz artykuły relacjonujące wizytę prezydenta w Ząbkowicach Śląskich:

 http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty-/wideo/08102012-g2145/8756411
(skrót wiadomości – „FAKTY” Wrocław)

http://www.youtube.com/watch?v=Z03BDUXgJSg
(TV TELETOP SUDETY link do materiału z Wizyty Prezydenta RP w III LO)

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prezydent_rp_bronislaw_komorowski_z_wizyta_w_zabkowicach_245701-1-1-d-11-.html#galeria-miniatury

 

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,208,prezydent-z-wizyta-w-zabkowicach-slaskich.html

 

http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/11774,wielki-dzien-w-historii-zabkowic-slaskich.html

 

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=77070&data=infopakiet&_CheckSum=-1037443261

 

http://dkl24.pl/pl/moduleArticleCategory/show/id/1

 

http://dza.doba.pl/?s=subsite&id=8172&mod=1

 

http://zabkowiceslaskie24.pl/wiadomosci/zabkowice-slaskie/22,bronislaw-komorowski-w-zabkowicach-slaskich.html

 

Szukaj:

Krzywą Wieżę,

Izbę Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, ruiny zamku

 

można zwiedzać

codziennie od 9.30 do 17.30 (od 1 kwietnia 2019)

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

 

Escape Room - komnata tajemnic
- jest nieczynny do odwołania