Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
Znaczki turystyczne dostępne już w Krzywej Wieży! [04.09.2012]

Ogólnoeuropejska inicjatywa promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie dotarła także do Ząbkowic Śląskich – od 31.08.2012 roku w Krzywej Wieży można nabyć Znaczek Turystyczny – element gry kolekcjonerskiej, systemu rozszerzonego na 15 państw Europy. Znaczek przedstawia wizerunek Krzywej Wieży – jest to wyróżnienie dla naszego sztandarowego zabytku: od momentu przydzielenia znaczka Krzywa Wieża znajduje się na europejskiej mapie ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Znaczki Turystyczne sp. z o. o. to firma, która zajmuje się wyróżnieniem polskich zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu, właściwym tylko konkretnemu miejscu – nie można go kupić w żadnym innym punkcie, sklepie czy obiekcie handlowym. Jest to rodzaj zachęty turystycznej do zwiedzania a zarazem wyjątkowa pamiątka. Produkowany z naturalnego materiału – w 100 % ekologiczny.

Sama idea zbierania znaczków narodziła się w Czechach, po czym szybko rozprzestrzeniła się na inne kraje: Słowację, Niemcy, Ukrainę, Austrię, Węgry, Rumunię, Holandię, Wielką Brytanię, Chorwację, Włochy, a także na Rosję, USA oraz oczywiście Polskę. Na dzień dzisiejszy /dane z sierpnia 2012 r./ istnieje w całej Europie, USA i Rosji 3688 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

Już od nabycia pierwszego znaczka łatwo wciągnąć się w grę kolekcjonerską – zasady gry dostępne są na stronie http://znaczki-turystyczne.pl/ pod adresem http://znaczki-turystyczne.pl/gra-kolekcjonerska

Zapraszamy do Krzywej Wieży!

Szukaj:

Krzywą Wieżę,

Izbę Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, ruiny zamku

 

można zwiedzać

codziennie od 9.30 do 17.30 (od 1 kwietnia 2019)

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

 

Escape Room - komnata tajemnic
- jest nieczynny do odwołania