Rynek


Laboratorium

Laboratorium dr. Frankensteina
Ząbkowice Śląskie

Panorama miasta
Rynek z Ratuszem w tle
XIV WEEKEND Z FRANKENSTEINEM 31.08-02.09.2012

Zapraszamy serdecznie całe rodziny do wspólnej zabawy! Poczuj ducha epoki średniowiecza - oglądnij i przeżyj historyczną bitwę jaka rozegrała się w 1335 roku w Ząbkowicach Śląskich. Będzie doskonała muzyka, zespół IRA, piosenki z musicalu "Frankenstein", mocne i łagodne brzmienie muzyki, kino letnie na rynku, konkursy, gry i zabawy, wystawa "Retro Frankenstein", wyrzeźbimy dr"a Frankensteina a do tego nocne zwiedzanie Krzywej Wieży z lampionami i najstraszniejszy dom na Dolnym Śląsku znów będzie czekał na śmiałków mocnych wrażeń.

XIV WEEKEND Z FRANKENSTEINEM 31.08-02.09.2012

 

XIV WEEKEND Z FRANKENSTEINEM

W piątkowy wieczór (31 sierpnia) imprezę zainauguruje odsłona KINA LETNIEGO DR"a FRANKENSTEINA. Na ząbkowickim rynku obejrzymy dwa filmy:

"Sherlock Holmes: Gra Cieni"  (poniżej trailer filmu) - Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach z pierwszego filmu, w 1891 roku. Genialny detektyw Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) i jego oddany przyjaciel Dr John Watson (Jude Law) ponownie łączą swoje siły by pokonać największego złoczyńcę świata - Profesora Moriarty (Jared Harris).

 

"Koszmar z Ulicy Wiązów" - Grupa nastolatków jest prześladowana przez Freddy’ego Kruegera - potwornie oszpeconego zabójcę, który poluje na swoje ofiary podczas snu. Dopóki młodzi ludzie czuwają, mogą siebie ochronić. Gdy zasną - nie ma dla nich ratunku…

W sobotni poranek uczcimy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i złożymy kwiaty pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę. Następnie, aż do wieczora miasto opanują rycerze i średniowieczne klimaty: rozpocznie się jarmark średniowieczny, zobaczymy przemarsz bractw rycerskich, turniej rycerski i łuczniczy oraz koncert muzyki dawnej. Wieczorem punkt kulminacyjny: rekonstrukcja polsko-czeskiej, historycznej bitwy jaka rozegrała się w Ząbkowicach Śląskich w 1335 roku!

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA BITWY POD ZĄBKOWICAMI Z 1335 ROKU

Gdy bitewny kurz opadnie, ranni i zabici zostaną policzeni..."na polu bitwy" pozostaną BATSTAB, MUSIC 4EST oraz gwiazda wieczoru IRA! Po koncertach bawimy się w tanecznych rytmach pod gwiazdami.

IRA

IRA - polski zespół rockowy założony na początku lat 80. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej "kasowych" polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90, mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. W maju 1994 roku zespół jako jedyny spośród setki polskich zespołów rockowych został wybrany do supportowania Aerosmith. Grupa jak do tej pory sprzedała ponad 2 mln płyt w całej Polsce.

http://ira.art.pl/


BATSTAB

BatstaB, inaczej Trupa spod Ciemnej Gwiazdy, to jedyny w Polsce zespół wykonujący muzykę coffin rock (mieszanka rocka, punka, metalu z industrialem i dużą dawką czarnego humoru) - to cztery niesamowite straszydła, których celem jest, oczywiście, panowanie nad światem, przynajmniej muzyczne! BatstaB znany jest nie tylko z muzyki ale i wyjątkowej oprawy koncertów - dla nich Halloween trwa cały rok!


MUSIC 4EST
Grają razem od maja 2010 roku. Ich celem jest świetnie się bawić oraz sprawić by publika dobrze się bawiła. Współpracują stale z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury. Skład zespołu to : Kacper "Repcak" Buszta, Wojciech "Niemczas" Niemczykowski, Marcin "Marcinek" Grzywa, Adam "Sowa" Niemczykowski, Marcin "Wudar" Włudarczyk.

Przykładowy utwór dostępny tutaj:
http://www.facebook.com/pages/Music-4est-Sowa-Marcinek-Niemczas-Repcak/156293844395336?sk=videos

 

NAJSTRASZNIEJSZY DOM NA DOLNYM ŚLĄSKU I ZWIEDZANIE KRZYWEJ WIEŻY NOCĄ Z LAMPIONAMI!

Już w pierwszy dzień września Dwór Kaufunga znów ożyje...czy odważysz się przekroczyć próg najstraszniejszego domu na Dolnym Śląsku? Nawiedzony Dom mieści się w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ulicy Krzywej. Przez dwa dni aktorzy z Teatru Prawdziwego przeistoczą się w upiory, strachy, zjawy i widma, które dostarczą wielu niesamowitych przeżyć i pozytywnych emocji... Nawiedzony dom otwarty będzie w sobotę (1 września) od godziny 13:00 do 24:00 i niedzielę (2 września) od godziny 13:00 do 22:00. Bilet wstępu do Nawiedzonego Domu, gdzie atrakcje są gwarantowane to koszt 5 złotych. Serdecznie zapraszamy!

Ale Weekend z Frankensteinem to nie tylko groza. Niezwykłą atrakcją będzie możliwość wejścia po 139 schodach na szczyt Krzywej Wieży z lampionami nocą. Nocne zwiedzanie z lampionami będzie możliwe 31 sierpnia (piątek) i 1 września (sobota) od godz. 10:00 do 24:00, w niedzielę 2 września w godzinach 10:00 - 22:00. Cena za niezapomniany widok jaki czeka zwiedzających to 2 zł za bilet ulgowy oraz 4 zł za bilet normalny. W Krzywej Wieży obejrzymy także niesamowitą wystawę fotograficzną "RETRO FRANKENSTEIN".

NAWIEDZONY DOM I KRZYWA WIEŻA NOCĄ

 

Podczas święta Krzywej Wieży w lipcu wyrzeźbiliśmy z drewna Krzywą Wieżę. Teraz czas na postać dr"a Frankensteina! Żmudne ciosanie balów drzewa rozpocznie się w niedzielę 2 września o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy na planty zamkowe! Następne godziny przyniosą atrakcje takie jak: konkursy i zabawy sportowe, quiz "Historia dr"a Frankensteina i Ząbkowic Śląskich", występy lokalnych zespołów. Niesamowitym przeżyciem będą przerażające i dowcipne piosenki z musicalu "Frankenstein"Aktorów Teatru Muzycznego CAPITOL z Wrocławia zobaczymy od godz. 16:00! Poniżej znajdują się filmiki z konferencji prasowa Teatru Muzycznego CAPITOL z Wrocławia na ząbkowickim zamku.

 

Wieczór wypełnią koncerty i dyskoteka pod gwiazdami. Wystąpią THE COLONIST, Q.Q KLAN oraz LION VIBRATIONS.

THE COLONIST
to pięcioosobowy zespół muzyczny założony w 2009 roku, pochodzący z Ząbkowic Śląskich, ale związany na co dzień także z Wrocławiem. Tematem przewodnim jest alternatywny rock wzbogacony o wpływy z różnych nurtów muzycznych, takich jak rock progresywny czy jazz. Do największych sukcesów kapeli należy m.in. udział w elitarnych warsztatach Coke Live Festiwal, kwalifikacja do finału Sceny Machiny (gdzie zyskał uznanie Piotra Metza - redaktora naczelne miesięcznika Machina.), finał ogólnopolskiego przeglądu kapel rockowych Pazur Festiwal i podium konkursu T-Mobile Zrób Głośniej . Zespół rozpocznie na wiosnę ogólnopolską trasę koncertową i już teraz w kalendarzu ma zaplanowanych kilkanaście koncertów w całej Polsce.


Q.Q KLAN

Zespół powstał pod koniec 2006 r w Piławie Górnej z inicjatywy Wiesława  Zarazińskiego i Roberta Niedźwieckiego. W lutym 2007r do składu dołączył perkusista Mariusz Kukułka i od tamtej pory zaczęły się regularne próby. Po uporczywych poszukiwaniach rolę wokalisty przejął stary znajomy Łukasz Marecki. Zespół określa swój styl jako ciężki ale melodyjny rock-metal. Zespół zagrał od tamtej pory parę fajnych koncertów m in. we Wrocławskim MADNESSIE(wraz z  Al Tracino i Lords), Mieroszowie oraz organizując własne koncerty i imprezy jak bardzo miło przyjęty ROCK na Rolnej w Bielawie. Obecnie zespół jest w trakcie kończenia materiału na debiutancką płytę.
Skład zespołu tworzą ludzie grający wcześniej w innych znanych lokalnie i ogólnopolsko kapelach:
Wiesław Zaraziński (BLOODY BUTCHER,SMAK PANIKI,STAMTHOND) – gitara
Robert  Niedźwiecki (STAMTHOND) – bas
Mariusz Kukułka (THE STUPIDS,DUŃSKI SPRZEDAWCA SARDYNEK) – bębny
Łukasz Marecki (STUBBORN,STAMTHOND, obecnie też FACE OF REALITY) – wokal


LION VIBRATIONS

LION VIBRATIONS - grupa powstała w 1997 roku i przez pierwsze lata funkcjonowała pod szyldem Zgroza. Ten okres w historii zespołu udokumentowany został trzema albumami, natomiast płyta Dub 4U stała się łącznikiem między tradycją a nowym wizerunkiem, który przyjął nazwę Lion Vibrations. Eksperymenty z różnymi odmianami reggae doprowadziły do wytworzenia swoistego stylu mieszczącego się w brzmieniu roots i dub, ale otwarte głowy muzyków sprawiły, ze w kompozycjach grupy słyszalne są również wpływy jazzu.

http://www.lionvibrations.pl/
http://www.myspace.com/lionvibrations


Szukaj:

Krzywą Wieżę,

Izbę Pamiątek Regionalnych,

Śladami dr Frankesnteina, ruiny zamku

 

można zwiedzać

codziennie od 9.30 do 17.30 (od 1 kwietnia 2019)

Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

 

Escape Room - komnata tajemnic
- jest nieczynny do odwołania